Koszty wczasów nad Bałtykiem

0
8
Rate this post

Koszty wakacji zarówno tych zagranicznych jak i krajowych zazwyczaj są trudne do oszacowania, a jednak jest to czynność konieczna gdyż źle zaplanowane od strony finansowej wczasy mogą skończyć się w najlepszym przypadku frustracją. Aby się dobrze przygotować do urlopu od strony budżetu trzeba zasięgnąć opinii na temat tego ile kosztują nie tylko noclegi ale również dojazd oraz inne atrakcje.
Jeżeli chodzi o noclegi nad polskim morzem to rozrzut cenowy jest od kilkudziesięciu zł na kempingu do kilku-set złotych w hotelu SPA. Zwykle jednak statystyczny Kowalski z rodziną musi brać pod uwagę wydatek za jeden nocleg w porządnym pokoju z aneksem kuchennym od 150 złotych (w tej sytuacji trzeba być czujnym, bo może to być zdziwienie – zbyt niska cena powinna być potraktowana jako sygnał alarmowy) do 240 a nawet 320 złotych. Kwatery powyżej 240 zł mają już naprawdę konkretny i wysoki standard.

Mieszkania i apartamenty w nowym budownictwie na osiedlach przykładowo w Kołobrzegu, Sopocie, Międzyzdrojach czy Świnoujściu to koszt od 210 zł nawet do 350zł w zależności od lokalizacji i wielkości apartamentu a także oferty dodatkowej na przykład SPA.

Na mieszkaniu jednak wakacje się nie kończą. Mnóstwo pieniędzy idzie na tak zwane atrakcje szczególnie dla dzieci, czyli wszelakiego rodzaju automaty do gier od 1-2zł za grę, bujane koniki, słonie, auta, śmigłowce itp., dla trochę starszych gry takie jak CymberGaj 2 złote za jedną grę pięcio-minutową, a na atrakcjach w wesołych miasteczkach od kilku do kilku-nastu zł za jeden przejazd.