Długi weekend czerwcowy na Mazurach

0
8
Rate this post

Długi weekend czerwcowy w Krainie Tysiąca Jezior

Długi weekend czerwcowy warto spędzić w Krainie Tysiąca Jezior. To niezwykle magiczne miejsce zachwyci malowniczymi widokami i piękną przyrodą, trwającą w harmonii z ludźmi. Przez cały rok Mazury swoją magią przyciągają niezliczone rzesze turystów, gdyż jest to doskonałe miejsce na spędzenie czasu wolnego na łonie natury. Mazury z pewnością kojarzą się przede wszystkim z jeziorami i jest ich niemal 2600. Największe są jeziora Śniardwy oraz Mamry. Trzecim z najdłuższych i największych jest jezioro Jeziorak, położone na terenie Pojezierza Iławskiego.

W długi weekend czerwcowy na Mazurach warto wypożyczyć kajak, by zrobić sobie jednodniowy spływ kajakowy i przepłynąć wybranym szlakiem jezior. Taki spływ to kilkugodzinny odpoczynek w otoczeniu ciszy, spokoju i pięknych widoków, ale może być też wyzwaniem dla osób, które chcą spróbować czegoś nowego.

Świetnym pomysłem na spędzenie czasu wolnego są sporty wodne, które bez wątpienia są popularną atrakcją. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się stosunkowo nowa dyscyplina wakeboarding, która polega na pływaniu za motorówką, skuterem lub na wyciągu, na specjalnej desce.

Mazury to zdecydowanie więcej niż tylko jeziora, jest tu dużo innych atrakcji turystycznych, takich jak piękne i tajemnicze zamki będące częścią Szlaku Zamków Gotyckich, które warto zwiedzić, będąc w tym regionie kraju.