Nowości
Kurs Instruktorski Kettlebell – III edycja (Styczeń 27, 2020 1:17 am)
Rusza Polska Liga Kettlebell HardStyle 2020 (Styczeń 12, 2020 1:40 am)
Świąteczna promocja (Grudzień 16, 2019 1:41 am)

Misja Move Poland trwa…

2018-10-23
1 740 Views

MOVE POLAND, to pewnego rodzaju misja, którą stworzyłem z myślą „otworzenia oczu” społeczeństwu.
Ruszasz się to żyjesz, chciałoby się powiedzieć. Im lepsza jakość ruchu, tym lepsze życie. To moja filozofia.
Nie zgadzając się z nią nie możesz zaprzeczyć, że nie działa 🙂
Pracując z ciałem, pracując z ludźmi, obserwując świat, wyciągając wnioski, stwierdzam, że świadomość społeczna jest poniżej jakiejkolwiek normy, jeśli takowa istnieje, odnośnie aktywności, dobrej aktywności, która rozwija Nas, wzmacnia, pobudza, jeśli trzeba uspokaja, rozciąga i odpręża. Nie takiej, która nas niszczy i blokuje ciało w jego możliwościach.
Jestem w połowie trasy zaplanowanej na ten rok. Do odwiedzenia mam jeszcze 5 miast i już teraz wiem z czym ludzie będą mieli najwięcej problemów. A wcale tak nie musi być i wiele blokad, które stworzyły się na przełomie lat możemy z siebie zdjąć… właśnie poprzez ruch.

Spotykam ludzi, którzy są cały czas aktywni. Wydawać się by mogło że sprawność też powinna być na poziomie.
Jednak to, czym jest sprawność, w jaki sposób się ją buduje, na co należy zwracać uwagę, w większości zaskakuje uczestników.
I edycja trasy to całkowite podstawy, czyli FUNDAMENTY, z którymi każdy ma problemy.
Celem jest uświadomić uczestnika, że może być inny sposób na zbudowanie tego, co tak naprawdę jest istotą aktywności fizycznej, czyli SPRAWNOŚĆ i SIŁA do końca naszych dni.
Co będzie dla Ciebie istotne w życiu za kilkanaście, kilkadziesiąt lat?
Patrząc na świat i realia w jakich żyjemy, to już dzisiaj trzeba zacząć marzyć o życiu bez bólu w zdrowi i sprawności. Najlepiej jest już zacząć to marzenie realizować 🙂
Nie ma dróg na skróty. W świecie tak szybkim, jak obejrzany serial w tramwaju, wszystko dzieje się szybciej. Szybciej też się starzejemy. Chyba, że znajdziesz alternatywę. Oto ona, znana od wieków – AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA. Tak prosta, a zarazem bardzo często tak źle rozumiana i uprawiana.

MOVE POLAND to cichy plaskacz w twarz, wymierzony każdemu z uczestników, który prawdziwie chce zrozumieć moje przesłanie.
Nigdy nie otworzysz oczu komuś, kto nie chce zobaczyć i odczuć czegoś innego.
Kiedyś byłem taki jak większość. Kierując się tym, co robi i myśli większość. Na szczęście szybko zorientowałem się, że chyba się mylę, a większość tym bardziej 🙂
Moja ścieżka rozwoju trwa od dawna. Doświadczenie jakim obdarzyło mnie życie dało mi pewność w tym, co robię.
Kreuję swoją rzeczywistość tak jak nauczyłem się kreować ruch, w którym zakochuję się ponownie za każdym razem, gdy wprawiam moje ciało w niekończący się układ połączonych ze sobą precyzyjnych momentów, które zawsze dają mi możliwość rozwoju.

Kogo chciałbym widzieć na takich warsztatach ? 
Ludzi, którzy myślą, że są sprawni i silni. Nie po to, by udowadniać im, że tacy nie są. Nie to jest celem przejeżdżania czasami połowy Polski.
Po prostu ludzie, którzy nie są aktywni powinni już zapisać się na gimnastykę korekcyjną 🙂
Chcę pracować z ludźmi, którzy są otwarci, odważni i chcą od życia i aktywności więcej niż tylko minimum.

Nie będę Cię przekonywać do tego, że mam rację, bo wiem, że ją mam.
Chcę Ci pokazać drogę, z której możesz skorzystać i na własnej skórze przekonać się, co znaczy sprawność i siła w zupełnie innym wydaniu.
Nie zbawię świata, wiem. Już to przegryzłem i uświadomiłem to sobie. Jednak poprzez to, co robię i to, co propaguję zmieniam świat ten, który potrzebuje i chce zmiany. Nie ważne ilu ich będzie. Moja misja trwa i trwać będzie, a Ci, którzy spotkają mnie na swojej drodze mają szansę, by poznać siebie lepiej i zacząć budować coś, co nigdy się nie skończy… ruch w najlepszej postaci.

Warsztaty Move Poland to wołanie: Rusz się Polsko!
Świat, który pozbawiony jest ruchu jest światem bez przyszłości. Widzę to każdego dnia. Każdego dnia daje siebie ludziom, daje im doświadczenie siebie w innym wydaniu, w nowej sytuacji, nowym zadaniu. Nie każdy z nich jest świadomy tego co dostaje. Bo to nauczyciel jest „prowadzącym” i wyznaczającym kierunek. Uczeń im bardziej świadomy, tym więcej rozumie i wie dokąd zmierza. Co raz mniej tych, którym zależy na świadomości w ruchu, świadomości ciała. Kult piękna wygrywa ze zdrowiem, sprawnością i naturalną siłą, której całe życie powinniśmy poszukiwać.

Wiem o tym, że zmieniam każdego, kto bierze udział w Warsztatach MOVE POLAND.
Wiem, że otrzymuje ode mnie prawdę, którą się kieruję i którą ciężko podważyć.
Wiem, że świadomość uczestników nie pozwoli im dłużej zaniedbywać swoje ciało i karmić się tym co łatwe, przyjemne i fajne.
Wiem, że moja misja trwa i trwać będzie….

Jeśli chcesz wziąć udział w drugiej edycji MOVE POLAND, która rozpoczyna się od stycznia 2019 roku, to masz kilka możliwości.
1. Obserwuj wydarzenia Wschodniej Siły i miasta, w których odbędą się Warsztaty.
2. Zaproś mnie do swojego miasta/klubu

Najbliższe Warsztaty:
– 27.10.2018r – Jastrzębie Zdrój 

– 10.11.2018r. – Słupsk

– 24.11.2018r. – Tarnobrzeg

– 1.12.2018r. – Dębica

– 8.12.2018r. – Płock

 

Do zobaczenia na trasie 😉

Kontakt
Mirosław Jurczak
791 552 443
kettlebellpodlasie@gmail.com

 

2 Comments

  1. Chyba najlepszym komentarzem będzie to że oglądałem ten film w przysiadzie :p jeśli chcesz to znajdziesz czas na wszystko 🙂 to Twój wybór!

  2. Jeśli wydaje Ci się, że wiek Cię zwalnia z tego żeby się ruszać to jest to tylko Twoja wymówka. To co robi Mirek Jurczak popieram rękami i nogami 🙂 warto mówić i przekonywać do ruszania się zanim będzie za późno, pokazywać, że nie od razu musisz stawać na rękach ale bawić się tym, a z biegiem czasu przekonać się, że stać nas dużo więcej niż nam się wydaje.
    A co najważniejsze dobrze się bawić i uśmiechać w towarzystwie innych ludzi 🙂
    Czyli krótko wstajemy i ruszamy się 😉

Leave A Comment

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

css.php