Nowości
Move Poland – kolejne miasta poszukiwane (Październik 10, 2019 12:46 pm)
6-dniowy Staż Instruktorski – Białystok (Wrzesień 13, 2019 12:14 am)
Jestem Moverem – Co to znaczy ? (Wrzesień 3, 2019 2:08 pm)
Jakim jestem nauczycielem ? (Sierpień 25, 2019 11:19 pm)

AcroYoga – aktywność dla każdego odważnego :)

2016-01-31
1 756 Views

Najłatwiej powiedzieć, że AcroYoga to połączenie yogi, akrobatyki i relaksującego masażu tajskiego. Zestawienie asan, czyli pozycji yogi z elementami akrobatycznymi daje w efekcie niezwykle widowiskową i dynamiczną praktykę. Te trzy podstawowe elementy praktyki, znane są już od tysięcy lat, jednak połączenie ich w jeden system jest nowością.

acroyoga-dayayoga

 

Formy, które budowane są przez osoby ćwiczące, wyróżniają się także artyzmem, a ich wykonanie bez wzajemnego zaufania pomiędzy partnerami byłoby niemożliwe.

freb_______acro_yoga_by_frederic_ballart-d5s3320

AcroYoga nie dąży do tego, by jedna osoba wyspecjalizowała się w jednej roli. Zazwyczaj w trakcie zajęć przyjmujemy każdą pozycję, więc jesteśmy bazą, lotnikiem i osobą asekurującą.
I co jest bardzo ważne – każdy może zostać lotnikiem, ale kluczowe jest, by znaleźć osobę o podobnej posturze i sile co my.  Latać mogą więc nie tylko filigranowe kobiety, ale także postawni mężczyźni pod warunkiem, że bazę dla nich będzie stanowiła równie postawna osoba, a nie filigranowa partnerka.

flyer-freiburg

 

Na zajęcia AcroYogi możemy przyjść bez partnera, ponieważ ćwiczenia wykonywane są zarówno w grupie, jak i w parach. Nieraz zdarza się, że w trakcie jednej sesji zmieniamy partnerów, dzięki czemu możemy nauczyć się zaufania i budowania relacji nawet z pozornie obcą osobą. Jeśli jednak chcemy ćwiczyć z naszym partnerem, to nic nie stoi na przeszkodzie, by to robić.

 

Aby przekonać się czym jest ta sztuka, nie wystarczy obejrzeć filmy na YouTube. Trzeba tego doświadczyć i poczuć na własnej skórze.
Słowami nie da się opisać tego co przeżywamy w trakcie zajęć. Jest wiele elementów, które muszą współgrać ze sobą. Ta aktywność uczy cierpliwości i zaufania. Nic co wartościowe nie przychodzi bez wysiłku. Regularna praca i wytrwałość to podstawa, by zauważyć efekty.

 

Cena za udział w pojedynczych zajęciach 20 zł/os., karnet miesięczny 140 zł/od osoby

Czas trwania pojedynczych zajęć : 1,5 godziny

 

 

 

 

Leave A Comment

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

css.php